آغاز به کار یازدهمین همایش و نمایشگاه ماینکس با حضور پررنگ مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو 

مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران، سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مسئولان کشور و سفیران و نمایندگان کشورهای خارجی در مصلای امام خمینی تهران برگزار شد.

در این مراسم، رضا محتشمی‌پور؛ معاون معادن وزارت صمت نیز تصریح کرد: در دو سه سال گذشته شرایط مناسبی در حوزه ماشین آلات در بخش معدن وجود نداشت و محدودیت های زیادی برای تامین ماشین آلات وجود داشت که حرکت به سمت توسعه را کند کرده بود اما خوشبختانه امروز شرایط تغییر کرده است و به دلیل حمایت از تولیدات داخل، واردات باید هدفمند و منطقی باشد.

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران نیز یادآور شد: بخش معدن به خاطر جایگاه خاصی که از نظر ذخایر دارد، می‌تواند تامین‌کننده مواد اولیه صنایع در کشورهای منطقه باشد؛ پس باید بر مبنای این مهم برنامه‌ریزی لازم برای گسترش بازارهای صادراتی را انجام داد. وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های اینچنینی سبب ایده‌پردازی در این حوزه می‌شود گرچه ضروری است این برنامه‌ها در کشورهای دیگر نیز برپا و اجرایی شود.

گفتنی است، این نمایشگاه بیست و نهم تا سی و یکم شهریور ماه در محل مصلی تهران دایر بوده و مرکز توسعه فناوری های نوین معدنی دیاکو و شرکت های تابعه آخرین دستاوردها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

 

 

 

 

 

dashti

1401/06/29

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *