آمادگی صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از شرکت های مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو

امامی، مدیر صندوق کارآفرینی امید به همراه معاونین و کارشناسان این صندوق، روز سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱ با حضور در مرکز توسعه فناوری‌های نوین معدنی دیاکو، با مسئولین مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین معدنی دیاکو، میرحسینی، مدیر مرکز دیاکو در این نشست گزارشی از تاریخچه تأسیس و فعالیت های مرکز ارائه نمود و گفت: از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در قالب تاسیس شرکت های فعال در حوزه های مختلف معدنی و فولادی آغاز نموده و سال ۱۴۰۰ مرکز توسعه فناوری های نوین معدنی دیاکو را در محل پارک علم و فناوری یزد تاسیس کردیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نه شرکت فناور شامل سه شرکت دانش بنیان در این مرکز فعال هستند، گفت: تقریبا ۲۰۰ نفر در شرکتهای مرکز مشغول به کار بوده و در واقع این مرکز بزرگترین هلدینگ پارک علم و فناوری یزد است.
میرحسینی، هدف از تاسیس مرکز دیاکو را انتقال تکنولوژی های معدنی، بهینه سازی و معکوس سازی فناوری های معدنی دانست و گفت: تقریباً تمام محصولات مجموعه دیاکو برای اولین بار در ایران به کار گرفته شده و ما بزرگترین تیم تخصصی معدنی در کشور هستیم.
وی با اشاره به اینکه مرکز توسعه فناوری‌های نوین دیاکو در چهار حوزه فناوری و نوآوری، بازرگانی، تامین مالی و سرمایه گذاری و تولید فعالیت می کند، گفت: در ابتدای فعالیت های خود تسهیلاتی از صندوق کارآفرینی امید دریافت نموده و امیدواریم این همکاری دوباره اتفاق بیفتد.
در ادامه نشست، امامی، مدیر صندوق کارآفرینی امید، وظیفه ذاتی این صندوق را کمک به اشتغال زایی دانست و گفت: علاقه مندیم در راستای شعار امسال قدمی برداشته و حمایت ویژه ای از شرکتهای دانش بنیان داشته باشیم.
وی افزود: صندوق امید در طول فعالیت خود، تسهیلات فراوانی به شرکت های نوپا و فناور در قالب تبصره ۱۸ و موارد دیگر ارائه نموده است.
امامی تصریح کرد: ما آمادگی همکاری مشترک با مرکز دیاکو و حمایت از شرکتهای آن را داشته و در این راستا می توانیم تفاهم نامه مشترکی به امضا برسانیم.
در ادامه، کارشناسان صندوق کارآفرینی امید گزارشی از انواع خدمات این صندوق ارائه نموده و راه های همکاری مشترک بررسی شد.
در پایان نیز مدیر صندوق کارآفرینی امید و هیئت همراه، از شرکتهای پادرا معدن و فناوران طیف صنعت کویر بازدید نموده و با فعالیتهای این شرکتها از نزدیک آشنا شدند.
dashti

1401/04/23

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *