ارتباط با دانشگاه لازمه توسعه فناوری در بخش معدن است

علیرضا یاراحمدی؛ رئیس پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری و استاد دانشگاه یزد در پنل تخصصی “نقش فناوری در توسعه پایدار بخش معدن” گفت: فناوری تنها مربوط به محصولات نیست بلکه می‌تواند تجاری‌سازی پژوهش نیز باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، یاراحمدی در این پنل که در یازدهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ماینکس به همت این مجموعه برگزار شد، افزود: برای توسعه فناوری در گام اول باید شناخت کافی از صنعت وجود داشته باشد.

یاراحمدی ادامه داد: توسعه فناوری خاصه در بخش معدن، یکی از ملزومات امروز صنعت کشور است که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام شود.

وی با بیان اینکه فناوری باید به روز و متناسب با نیازهای صنعت باشد، اظهار داشت: برای دستیابی به این نوع فناوری، ارتباط با دانشگاه یک ضرورت است و برای تحقق این امر می‌توان دوره‌های پسا دکترا و همچنین فرصت‌های مطالعاتی را برای دانشگاهیان در صنعت ایجاد کرد.

یاراحمدی با اشاره به اینکه تاسیس و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از اقدامات مهم برای توسعه فناوری است، تاکید کرد: این شرکت‌ها باید در استانهای معدنی کشور راه‌اندازی و ایجاد شوند تا بیشترین شناخت میدانی و عملیاتی را از ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود داشته باشند.

 

 

dashti

1401/07/09

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *