افتتاح مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر عتف

در سفر یک روزه دکتر علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان یزد، مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری، دکتر خیرالدین روز سه شنبه 28 دی ماه 1400، با همراهی مسئولان پارک علم و فناوری یزد، این مرکز را افتتاح نمود.
گفتنی است، مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری با حمایت پارک علم و فناوری یزد و مشارکت شرکت‏های فناور و دانش‏ بنیان حوزه معدن، صندوق پژوهش و فناوری و صنعت به ثبت رسید.
بخش الحاقی کارخانه اقبال (ساختمان کلاه) جهت بازسازی و بهره‏ برداری در اختیار این مجموعه قرار گرفته و با سرمایه‏ گذاری حدود سه میلیارد تومانی، فاز نخست مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری به عنوان بخش خصوصی توانمند به بهره‏ برداری رسید.
از اهداف تاسیس این مرکز می توان به راهبری هدفمند و موثر در توسعه و بومی‏ سازی فناوری‏ های معدنکاری، برنامه‏ ریزی و انجام مهندسی معکوس در معدنکاری، حمایت از سرمایه‏ گذاری و تامین مالی در اکوسیستم فناوری معدنکاری، توسعه کارآفرینی بر اساس فناوری‏ های به روز، کمک به جذب دانش فنی و سرمایه مورد نیاز در بخش های تحقیق و توسعه معدنی، حمایت از ایجاد شرکت های کوچک و متوسط فناور معدنی، تامین بودجه شرکت های فناور معدنی، ارائه حمایت های اداری و مدیریتی به کارآفرینان و شرکت های نوپای معدنی و استفاده از ظرفیت های قانونی به منظور توسعه فناوری های معدنکاری اشاره نمود.

dashti

1401/01/10

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *