امضای تفاهم‌نامه میان صنایع مس ایران، دانشگاه یزد و مرکز توسعه دیاکو

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان صنایع مس ایران، دانشگاه یزد و مرکز توسعه دیاکو در همایش «بنگاه؛ فناوری؛ و رشد اقتصادی» با حضور وزرای عتف و صمت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری؛ به امضا رسید.

همایش «بنگاه؛ فناوری؛ و رشد اقتصادی» با حضور وزرای عتف و صمت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری و جمعی از مسئولان، مدیران و صاحبان شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان و همچنین فعالان و کارشناسان اقتصادی در محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران برگزار شد.

در این مراسم، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری از تشکیل کنسرسیوم‌های بزرگ با کمک صنعت، نهادهای مالی و وزارتخانه‌ها در حوزه‌های کلان و راهبردی خبر داد و این کنسرسیوم‌ها را بستری برای پیمودن گام‌های بزرگ و تعریف پروژه‌های کلان برای  شرکت‌ها دانست.

در این مراسم، توافق‌نامه همکاری به ارزش ۴۰ هزار میلیارد ریال، توسط معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت، با محوریت تجاری‌سازی و توسعه فناوری‌های گلوگاهی و راهبردی امضا شد.

این حمایت ۴۰هزار میلیاردی در شکل‌ها و قالب‌های گوناگون از جمله اعتبارهای مالیاتی، ضمانت‌نامه‌ها و تسهیلات و ‌… برای تولید محصولات اولویت‌دار و گلوگاهی تخصیص خواهد یافت.

همچنین در این مراسم با حضور وزای عتف و صمت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، تفاهم‌نامه‌های منتخب و تنظیم‌شده فی‌مابین برخی کسب‌وکارها، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها به امضاء رسید که شرکت دیاکو نیز به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، تفاهم‌نامۀ خود را امضاء کرد.

لازم به ذکر است که شرکت صنایع ملی مس ایران ،دانشگاه یزد، پارک علم و فناوری استان یزد، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی معدنکاری، طرف‌های این تفاهم‌نامه هستند.

همچنین در پایان این همایش، با اعطای لوح تقدیر از شرکت دیاکو به عنوان یکی از بهترین‌های توسعۀ فناوری سال 1401 تقدیر شد.

 

dashti

1401/12/25

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *