به دستان رئیس اداره کار تعاون و رفاه استان یزد؛ ‎مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان یزد با نام توسعه فناوری معدنکاری ایرانیان افتتاح شد

رئیس اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور افتتاح شتابدهنده و فضای کار اشتراکی و مرکز مشاوره کارآفرینی به همراه هیات همراه از مرکز توسعه فناوری‌های نوین معدنکاری دیاکو بازدید کردند.
‎در این بازدید که در روز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه برگزار شد محمدرضا فلاحتی مدیرکل اداره کار، فریبا آیت‌اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کار و فاطمه نیکجو به همراه تنی چند از هیات همراه و زارع رئیس بانک تجارت و مسئولین پارک علم وفناوری یزد از مرکز دیاکو بازدید کردند.
‎محمدرضا فلاحتی با اشاره به فعالیت 21 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان می‌گوید: امروز شاهد افتتاح بیست و یکمین مرکز در سطح استان هستیم که علاوه بر مجوز مشاوره در زمینه کارآفرینی، مجوز مرکز شتاب دهنده و فضای کاری اشتراکی را نیز دریافت کرده است و باتوجه به محیط مناسبی که این مرکز از آن بهره می برد، امیدواریم کارهای مثبتی در زمینه کارآفرینی در استان محقق شود.
‎ در این بازدید ابوالفضل میرحسینی رئیس مرکز توسعه فناوری‌های نوین معدنکاری با اشاره به اینکه استارتاپ‌ها و فعالیت در زمینه دانش بنیان از هزینه بالایی برخوردار است، می‌گوید: از سال 1395 تا کنون به عنوان فناور برتر در عرصه استانی و کشوری فعالیت نمودیم و با توجه به اینکه استارتاپ‌ها از هزینه بالایی برخوردار هستند نیاز به حمایت همه جانبه مسئولین دارد.
‎وی در ادامه می‌افزاید: در حال حاضر اکثریت هزینه ها از سوی بخش خصوصی تامین شده است و برای رشد بیشتر و فعالیت‌های گسترده در این زمینه نیازمند حمایت های بیشتری هستیم.
‎در ادامه علیرضا جبین پور مدیرنوآوری و فناوری مرکز توسعه به فعالیت‌های این مرکز در دهه گذشته اشاره می‌کند و می‌گوید: فعالیت‌های این مرکز از سال 1390 و با شرکت بیستون آغاز و با افزوده شدن شرکت های دیگر همچنان در حال انجام فعالیت است.
‎وی اشاره می‌کند: در حال حاضر چشم اندار مرکز رسیدن به جایگاه مرکزی پیشرو، در توسعه نوآوری و فناوری تحول آفرین در حوزه معدن و صنایع وابسته در سطح ملی و منطقه است و ماموریت ما در این زمینه با حمایت از نوآوری و تجاری سازی نیازهای فناورانه معدن و صنایع وابسته ‌است.
‎در پایان این مراسم محمدرضا فلاحتی مجوز شتابدهنده، فضای کار اشتراکی و مرکز مشاوره کارآفرینی را به دکتر علیرضا جبین پور مدیر نوآوری و فناوری مرکز توسعه تقدیم نمود.

 

 

 

 

 

 

dashti

1401/02/07

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *