رایزنی برای انجام همکاری های مشترک میان مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو و فولاد ماهان طوبی

حسین ملاحسین آقا، مدیرعامل فولاد ماهان طوبی و رئیس هیئت مدیره شرکت رهیار، و هیئت همراه روز سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۴۰۱ با حضور در مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو با مسئولین این مرکز دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، میرحسینی، مدیر مرکز در این نشست با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری با هدف توسعه اکوسیستم نوآوری و توسعه فناوری در زنجیره معادن و صنایع معدنی تاسیس شد، گفت: این مرکز از نه شرکت در حوزه های مختلف تخصصی تشکیل شده و مانیتورینگ و دیسپچینگ، پایش دیواره های معدن، نرم افزار کنترل صنعتی (سامانه اسکادا)، ارائه مشاوره سرمایه گذاری معدن، بهسازی و نوسازی ماشین آلات معادن، هندلرها، تجهیزات ناریه و …. از جمله محصولات و خدمات این شرکت ها بوده و تکمیل دو پروژه محوری معدنکاری هوشمند و کارخانه هوشمند در دستور کار این مرکز است.
وی در ادامه شرکتهای این مرکز را در زمینه هوشمندسازی معادن در ایران، پیشرو دانست و گفت: هوشمندسازی کامل معادن از طریق اجرای بیش از ۶۰ پروژه امکان پذیر است که در حال حاضر شرکت های مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو قادر به انجام ۳۰ درصد آن بوده و برای انجام باقی آن، طرح جامعی تهیه شده است.
میرحسینی افزود: دو شرکت مستقر در مرکز نیز به صورت تخصصی در زمینه مهندسی معکوس و بومی سازی قطعات با هدف نوسازی و بهسازی ناوگان معادن فعالیت می کنند.
مدیر مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو با اشاره به سابقه مرکز در حوزه فولاد و استفاده از مشاوران قوی در این حوزه، گفت: برای هوشمند سازی صنعت فولاد و تاسیس صندوق CVC فولادی آمادگی داشته و نیازمند همکاری فعالین این صنعت هستیم. حسین ملاحسین آقا در ادامه نشست با تاکید بر لزوم شناخت توانمندی ها و سرمایه گذاری های موجود در صنعت فولاد، گفت: قبل از شروع هر کاری باید توانمندی های حوزه فولاد را شناخته و آنها را فعال کنید.
وی افزود: نگاه سخت افزاری باید تبدیل به نگاه فرآیندی شده تا کارهای بنیادی صورت گیرد. ملاحسین آقا فعالیتهای انجام شده توسط شرکتهای مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو را ارزشمند توصیف کرد و گفت: پیشنهاد من تمرکز کامل بر روی یک حوزه و غنی سازی آن از طریق شناخت توانمندی های موجود است.
گفتنی است در این نشست علاوه بر مدیران عامل شرکتهای مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، محمد سپهر مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dashti

1401/06/16

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *