رایزنی مسئولین مرکز توسعه دیاکو با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد برای انجام پروژه های حوزه معدن

رحمانی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد و هیئت همراه روز شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ با حضور در مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، در این نشست میر حسینی، مدیرعامل مرکز ضمن ارائه توضیحاتی در زمینه فعالیت ها و محصولات شرکت های عضو آن، بر لزوم نوسازی و بهسازی ماشین آلات و ناوگان معادن کشور تاکید کرد و گفت: شرکت‌های مرکز توسعه دیاکو توانایی تولید انبوه ماشین آلات مختلف و مورد نیاز معادن را داشته و نیازمند صدور مجوز برای تولید انبوه آن هستیم‌.
وی به نبودن سنسورهای امنیتی در معادن کشور اشاره کرد و گفت: محصولات شرکت های این مرکز دارای استانداردهای معتبر جهانی هستند.
میرحسینی معدنکاری هوشمند را رصد معادن از زمان استخراج تا تبدیل به شمش های فولادی دانست و گفت: سه محصول و سامانه تولید شده در این مرکز برای معادن کشور لازم بوده و بازگشت سرمایه آن هم ۶ ماه تا یکسال خواهد بود.
در ادامه نشست عباس باقی، مدیر پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی نیز توضیحاتی در زمینه این مرکز و فعالیتهای آن ارائه نمود.
در پایان نیز مقرر شد همکاری های مشترک میان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد و مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو در زمینه پروژه های مورد نظر و تعریف شده مرکز انجام گیرد‌.

 

 

 

 

dashti

1401/03/24

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *