رونمایی از دستگاه خرج گذار چال های انفجاری شرکت پادرا معدن با حضور معاون وزیر عتف

روز سه شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰، با حضور دکتر خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری، از دستگاه خرج گذار چال های انفجاری شرکت پادرا معدن( یکی از شرکت های مستقر در مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری) رونمایی شد.
دهقان، مدیرعامل شرکت پادرامعدن در گفتگو با روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین معدنکاری، با بیان اینکه این دستگاه در واقع یک کارخانه متحرک با چهار مخزن است که با توجه به نوع معدن، مواد منفجره در هر یک از این مخازن ریخته شده و در چال های انفجاری قرار می گیرند، گفت:دستگاه تمام استیل خرج گذار چال های انفجاری، دارای تمام استانداردهای ضد انفجاری بوده و با نصف قیمت نمونه خارجی آن تولید شده است.
وی افزود: تحقیق و توسعه این محصول یک سال و نیم و ساخت و راه اندازی آن ۹ ماه به طول انجامیده و ۳۰ نفر در قالب تیم های بازرگانی، طراحی مکانیکال، هیدرولیک، ابزار دقیق، ساخت و تولید، حسابداری و برنامه ریزی روی این دستگاه کار کردند.
دهقان با اشاره به توانایی شرکت برای تولید حدود ۱۰ دستگاه در سال، گفت: با تولید این تعداد دستگاه، ۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور به ارمغان آمده ه و برای ۲۵۰ نفر در استان یزد به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.
وی تصریح کرد: واردات این دستگاه با توجه به تحریم ها و ممنوعیت مجلس، امکان پذیر نبوده و شرکت پادرا معدن توانسته مجوزهای لازم برای تولید آن را از صنایع دفاع و صنایع شیمیایی پارچین(به عنوان مرجع صدور مجوز این محصول) دریافت کند.

dashti

1401/01/10

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *