رویکرد پارک علم و فناوری یزد؛ حمایت از مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو

در نشست مسئولین پارک علم و فناوری یزد با مسئولین مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، بر رویکرد حمایتی پارک علم و فناوری یزد از این مرکز تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو، در این نشست که روز شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد، میرغفوری، رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به رویکرد حمایتی پارک از مرکز توسعه، گفت : متاسفانه وضعیت اعتباری پارک در سال جاری مناسب نیست اما برای حل مسائل دیگر مرکز از جمله بحث تخصیص زمین و اخذ مجوز ها آمادگی داریم.
وی افزود: همچنین برای پیگیری اخذ اعتبارات از معاونت علمی ریاست جمهوری همراه شما خواهیم بود.
در ادامه جبین پور،مدیر مرکز نوآوری مرکز توسعه، گزارشی از فعالیت های این مرکز ارائه داد و گفت: ماموریت دیاکو، حمایت از نوآوری و تجاری سازی نیازهای فناورانه معدن و صنایع وابسته بوده و سامانه دیسپاچینگ، دستگاه امولشن تراک، سامانه اسکادابومی، تایر هندلر و روتاری فیدر از جمله محصولات این مرکز است.
وی ضمن تشریح ساختار مرکز، گفت: مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو در انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه معدن و صنایع معدنی، اتاق بازرگانی و انجمن مراکز مشاوره استان یزد عضو بوده و دارای مجوز فناوری از پارک علم و فناوری، مجوز شتابدهنده فضای کار اشتراکی و مرکز مشاوره از وزارت کار است.
جبین پور با اشاره به برنامه‌های آتی مرکز، گفت: برگزاری رویداد سرمایه گذاری در فناوری های معدنی ماین وست، اخذ مجوز شتابدهنده دانش بنیان، مجوز تحقیق و توسعه، تاسیس آموزشگاه، انتشارات، افزایش فضاهای در اختیار مرکز برای حمایت از تیم ها و استقرار در آن و فراخوان جذب تیم – ایده برای اولین دوره شتابدهی با موضوع هوشمند سازی معادن از جمله برنامه‌های آتی مرکز است.
وی در پایان خواستار بررسی زمینه‌های همکاری دو جانبه و حمایت از مرکز توسعه برای جذب منابع مرتبط برای توسعه و سیستم نوآوری و فناوری، حمایت از مرکز برای دریافت مجوز مرکز نوآوری و همکاری و استفاده از ظرفیت های پارک و مرکز توسعه برای راه اندازی ستاد توسعه فناوری معدنکاری شد.
در ادامه، میرحسینی، مدیر مرکز توسعه با اشاره به حمایت های پارک علم و فناوری یزد از زمان تاسیس مرکز تاکنون، گفت: گسترش و نوسازی فضای فیزیکی، یکی از رویکردهای اصلی مرکز توسعه فناوری های نوین دیاکو بوده و در این راه نیازمند حمایت پارک علم و فناوری هستیم.
حسینی، معاون فناوری و نوآوری پارک نیز با اشاره به اینکه دیدار استاندار با شرکت های دانش بنیان به صورت مستمر انجام می‌شود، گفت: شما نیز می‌توانید از این فرصت استفاده نموده و در دیدار با استاندار درخواست های خود را اعلام کنید.

 

dashti

1401/02/20

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *