موفقیت مجموعه دیاکو نتیجه بکارگیری نیروی متخصص است

محمدعلی نیک‌روان، مدیر معدن چادرملو (شرکت آسفالت طوس) با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیارد تن مواد معدنی در این معدن استخراج شده، گفت:این معدن فراتر از ظرفیت‌های اسمی خود توانسته در صنعت معدن نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: در ایران فناوری و استفاده از روش‌های مدرن در صنعت معدن خیلی دیر آغاز شد اما چادرملو یکی از اولین معادن کشور در حوزه استفاده از فناوری‌های روز در صنعت و معدن است که البته این مهم را با کمک تحقیقات علمی و عملیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داد.
نیک روان ادامه داد: چادرملو در زمره اولین معادن کشور است که توانست از سیستم هوشمندسازی ساخت داخل بهره‌مند شود. نکته مهم اینکه کشورهای خارجی نیز در این حوزه قابلیت‌ها و توان بالایی دارند اما استفاده از فناوری وارداتی، پشتیبانی و راهبری ندارد در حالیکه اگر از محصولاتش شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی استفاده شود، علاوه بر کیفیت بالای فناوری، می‌توان از پشتیبانی و راهبری آنها نیز بهره‌مند شد.
وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های معدن چادرملو با استفاده از فناوری و تولیدات داخلی انجام می‌شود، تاکید کرد:شرکت بیستون و مجموعه دیاکو در زمره اولین شرکت‌هایی بودند که در حوزه فناوری و هوشمندسازی وارد شدند و عملکرد و کارنامه موفقی نسبت به سایر شرکت‌های داخلی و حتی نسبت به شرکت‌های خارجی دارند که این مهم نتیجه بکارگیری نیروهای متخصص خلاق و فناور در این شرکت است.

 

 

dashti

1401/06/30

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *